kocyk Minky

Jakie tekstylia dla noworodka?

Jeżeli nasza rodzina już niedługo ma się powiększyć, najwyższy czas na skompletowanie wyprawki dla naszej pociechy.

Czeka nas zakup nie tylko łóżeczka czy wózka, ale również wielu mniejszych akcesoriów, które będą nam potrzebne do prawidłowej opieki nad niemowlakiem, w tym różnego rodzaju tekstylia – od ubranek, przez pościel, po kocyki czy różek niemowlęcy. Na co zwracać uwagę, kupując tekstylia dla noworodka?

Kryteria, które muszą spełniać materiały, z którymi ma kontakt noworodek

Skóra noworodka jest niezwykle delikatna i bardzo łatwo ją podrażnić. Reakcję skórną mogą wywołać nie tylko detergenty, ale również struktura materiałów, z którymi maluszek ma kontakt. Wybierając pościel czy ubranka, zwracajmy uwagę na to, czy są miękkie i miłe w dotyku. Idealnym wyborem będzie Minky – to najdelikatniejsza dostępna na rynku tkanina bezpieczna nawet dla noworodka. Kocyk Minky jest delikatny, nie podrażnia i jest przyjemny w dotyku.

Skompletowanie wyprawki dla noworodka to duże wyzwanie dla przyszłych rodziców. Czeka ich kupno nie tylko wózka i łóżeczka, ale także wielu drobniejszych akcesoriów, które są niezbędne do opieki nad maluszkiem.

W wyprawce dla noworodka obowiązkowo muszą znaleźć się pościel i kocyk, którym okryjemy dziecko w czasie snu. Jakie materiały wybierać, żeby zapewnić dziecku bezpieczny wypoczynek?

Stworzony z myślą o noworodkach: kocyk Minky

Doskonałym wyborem, jeśli chodzi o akcesoria tekstylne dla niemowląt, są kocyki Minky. Dostępne w wielu kolorach i wzorach mają cechę, która czyni z nich doskonałe przykrycie dla maluszka: są miękkie i przyjemne w dotyku. To bardzo ważne, jeśli chodzi o materiały, z którymi ma mieć styczność dziecko: muszą być delikatne, żeby nie podrażnić niezwykle wrażliwej skóry niemowlęcia.