akcesoria dziecięce

Przydatne akcesoria dziecięce

Sklepowy asortyment akcesoriów dla dzieci, nawet tych najbardziej popularnych jak pieluszka bambusowa, na przestrzeni ostatnich lat, znacznie się powiększył. Producenci prześcigają się w wymyślaniu i projektowaniu coraz to nowszych przedmiotów, które mają ułatwić rodzicom opiekę nad maluchem, a jemu samemu zapewnić jak największy komfort. I choć wiele pokoleń wychowywało się bez tych wszystkich gadżetów i wyrosło na zdrowych ludzi, aż żal nie skorzystać z nowoczesnych udogodnień techniki i designu. Takie akcesoria dla dzieci jak rogale do karmienia, pieluszki bambusowe oraz kosze na zabawki nie stanowią podstawowego wyposażenia dziecka, ale są popularnymi akcesoriami wybieranymi przez rodziców. Warto im się przyjrzeć.

ROGALE DO KARMIENIA, PIELUSZKI BAMBUSOWE, KOSZE NA ZABAWKI

Rogal do karmienia to przede wszystkim synonim komfortu karmienia dla mamy i dziecka. Dzięki nim, dziecko wygodnie spoczywa na poduszce, która dzięki kształtowi rogala, obejmuje plecy i brzuch mamy, a także odciąża jej kręgosłup, gdyż dziecko swój ciężar opiera na poduszce. Antyalergiczne wypełnienie, bawełna z jednej strony oraz polar minky z drugiej oraz ergonomiczny kształt to niewątpliwe zalety tego gadżetu.

Nowatorską wersją tradycyjnej pieluchy jest pieluszka bambusowa. Spośród zestawienia rogali, pieluszek bambusowych i koszy na zabawki, to właśnie ona jest najbardziej uniwersalnym i przydatnym przedmiotem. Tkanina wykonana z bambusa jest przede wszystkim przyjazna delikatnej skórze dziecka, nie powoduje podrażnień, jest oddychająca i ma właściwości termoregulacyjne. Stuprocentowa naturalność tkaniny bambusowej i jej szerokie zastosowanie (myjka, otulenie po kąpieli, ochrona przed słońcem, miękki wkład do wózka czy prześcieradełko do łóżeczka) powinny przekonać wielu rodziców.

Kosze na zabawki to niby nic nowego. Jednak współczesne kosze na zabawki prześcigają znacznie te tradycyjne. Przede wszystkim, w kategorii kolorów i wzornictwa. Obecnie można zapewnić dziecku prześliczne pojemniki do przechowywania zabawek lub nawet samemu je wykonać. Najbardziej popularne są kosze wiklinowe, plecione, filcowe lub drewniane (z nutką klasyki). Bogate zdobienia urzekną nie tylko dzieci ale i rodziców. Taki kosz na zabawki urozmaici każdy dziecięcy pokój, a jednocześnie pomoże utrzymać w nim ład i porządek

WARTO DAĆ SOBIE POMÓC

Rogale do karmienia czy pieluszki bambusowe to jedne z bardziej praktycznych przedmiotów przydatnych przy opiece nad dzieckiem. Takich akcesoriów jest znacznie więcej: kocyki do wózka i łóżeczka Minky, elektryczne nianie, bujaki czy sterylizatory do butelek, to sprzęty, bez których dałoby radę się obejść, ale warto dać sobie pomóc, gdyż opieka nad dzieckiem to i tak wystarczająco wymagające zadanie.

Przeczytaj również:

Jak przygotować ciało i umysł na poród?

Jak przygotować ciało i umysł na poród?