tkaniny

Rewolucja na rynku tkanin

Rynek tkanin

Kilka lat temu na rynek tkanin szturmem wkroczyła marka Minky. Należy ona do amerykańskiej firmy Shannon Fabrics. Okazało się, że możliwe jest stworzenie materiału w 100% wykonanego z poliestru, który nie tylko jest przemiły w dotyku, ale ma również właściwości oddychające.

Dla niemowląt

Właśnie ze względu na powyższe cechy jest on wykorzystywany do produkcji pledów dla niemowląt i dzieci. Kocyki Minky cieszą się powodzeniem wśród rodziców, których pociechy cenią ich miękkość i kochają się w nie wtulać. Materiał świetnie grzeje zimową porą, zaś w wiosenne dni może służyć jako okrycie nie powodujące przegrzewania się maluszka.

Tkaniny

Tkanina, z której wykonane są kocyki Minky, jest również bardzo praktyczna w użytkowaniu. Nie należy jej prasować, co jest z pewnością atutem, gdyż zabieganym mamom odpada jedna czynność do wykonania. Dzięki specjalnemu rodzajowi włókna, kocyki uszyte z tkaniny marki Minky są również dość odporne na zabrudzenia, dlatego nie ma konieczności ich zbyt często prania. Jak się okazuje użycie nowoczesnych technologii jest świetnym rozwiązaniem również w branży tkanin.