Uważaj, żeby nie kupić podróbki – kocyk Minky

Plusz Minky cieszy się popularnością wśród mam, które chcą dla swoich dzieci tego, co najlepsze. Niestety, niesamowitą popularność kocyka wykorzystują również dostawcy podróbek, który w nieznacznie niższych cenach oferują swoje produkty.

Mimo że jest to często podnoszony problem, nadal wiele osób kupuje taki kocyk w nadziei, że będzie to oryginalny kocyk Minky – ale już po pierwszym praniu są zauważalne istotne różnice.

Na co zwrócić uwagę kupując kocyk Minky? Przede wszystkim na tkaninę z jakiej został wykonany. Warto pamiętać, że to materiał Minky sprawia, że kocyk jest tak wyjątkowy. Kupując kocyk należy zwrócić uwagę na gramaturę, która w oryginalnym materiale wynosi od 400 g/m2 wzwyż. W przypadku podróbek natomiast jest to około 260 do 350 g/m2.

 

makaszka

 

Niestety, fakt, że kocyk jest podróbką nie jest od razu zauważalny. Trzeba mocno zwrócić uwagę na kilka szczegółów, co w przypadku osoby, która nie posiadała oryginalnego kocyka, jest zadaniem trudnym. Przede wszystkim oryginalny kocyk Minky nie zmienia swojego kształtu pod wpływem prania. Również barwy nie ulegają zniszczeniu.

Co ważne, nieoryginalny kocyk Minky jest też znacznie cieńszy od pierwowzoru. Kolory mocno odbiegają od głębokich barw, jakimi charakteryzuje się materiał Minky. Co istotne, oryginalny plusz nie traci swojej puszystości oraz miękkości nawet po wielokrotnym praniu. Właśnie dlatego kupując kocyk warto zwrócić uwagę na to, aby nie zaopatrzyć się w podróbkę, która na pewno nie będzie tak świetnie realizowała swojego zadania.